Jsme součástí projektu Skutečně zdravá škola již od roku 2019. Od prvních let se snažíme o šíření osvěty v oblasti zdravého stravování mezi žáky i širší veřejností. Naše škola podporuje zdravé stravování hned v několika oblastech - v první řadě jsme pyšní na nabídku jídel ve školní jídelně, která úpravou jídelníčku výrazně přispěla k úbytku vráceného jídla, což dokazují každoroční monitoringy zbytků jídla. Školní jídelna využívá výpěstků školní zahrady, o kterou se starají žáci v hodinách pracovních činností. Projekt Skutečně zdravá škola vytváří příležitosti a možnosti pro využití zážitkových a projektových forem učení a obohacení výuky o nové téma – jídlo. Mezi naše největší úspěchy patří dosažení bronzového a stříbrného certifikátu, každoroční farmářské trhy, otevření jedlé školní zahrady a navázání aktivní spolupráce s místními spolky.

Logo Skutečně zdravá škola
Created by Webli.