Informace pro strávníky

Pokyny pro strávníky ZŠ
Vážení rodiče, vážení budoucí strávníci,

přečtěte si prosím Vás, velmi pečlivě tyto základní pokyny týkající se provozu školní jídelny ZŠ a MŠ Ludgeřovice.

1/ Stravu si prostřednictvím internetového objednávání na celý školní rok přihlašuje žák sám, nebo zákonný zástupce pro své dítě. Školní rok 2024/2025 začíná 02.09.2024 a systém bude přístupný od 26.08.2024, kdy již můžete svým dětem objednat stravu. Následně je nutné odevzdat přihlášku ke stravování do 04.09.2024, kterou žáci obdrží první školní den, nebo si ji můžete stáhnout na www.zsludgerovice.cz
Pokud nebude řádně vyplněná přihláška odevzdaná, bude vašemu dítěti zablokováno stravování.
Žáci, kteří nebyli v loňském školním roce přihlášeni ke stravování, nebo byli zablokování se musí přijít přihlásit do kanceláře ŠJ. Totéž platí pro žáky, kteří nastupují k nám do školy poprvé. Vedoucí školní jídelny můžete navštívit v týdnu od 26.08.-30.08.2024 v době 7.00 - 12.00, případně v prvním týdnu v září.
Žák si musí ke stravování koupit čip v hodnotě 150,-- Kč. Čip je nevratný.

2/ Každý měsíc je nutné zaplatit zálohu na daný měsíc (počet pracovních dnů x cena přihlášeného jídla, -přeplatek nebo + nedoplatek za předcházející období.) Pokud platba za stravné nebude řádně zaplacena bude dítě od následujícího měsíce zablokováno a nebude se moci stravovat.

Platba za obědy:
a) převodním příkazem z vlastního účtu na účet školní jídelny ( částka k platbě na www.strava.cz)

b) souhlasem k inkasu (pokyny u vedoucí ŠJ)

číslo účtu ŠJ – 20036-1849645339/0800 Česká spořitelna a.s.

platba musí být provedena pod přiděleným variabilním symbolem – VELMI DŮLEŽITÉ

VS = EVIDENČNÍ ČÍSLO STRÁVNÍKA, přidělí školní jídelna  - slouží :
k platbám
pro přihlášení na www.strava.cz
pro komunikaci a informace o stravování a platbách ve ŠJ ( bez VS se nedozvíte žádné informace o Vašem dítěti ve ŠJ)
konstantní symbol - KS – 0308

Pokud bude některý symbol zapsán chybně, vzniká problém s identifikací plátce a dochází ke zbytečnému dohledávání.

Z uvedeného vyplývá, že každý strávník má v paměti počítače vedeno vlastní konto pod VS. Z tohoto důvodu nelze v případě sourozenců platit jedním příkazem. Platí zásada: jeden strávník = jeden příkaz.

3/ V případě, že se rozhodnete pro změnu docházkových dnů, je třeba to nahlásit i ve školní jídelně.

4/ V případě nemoci nebo nepřítomnosti žáka ve výuce  je povinností rodiče odhlásit oběd na druhý a další dny. Odhlášení se provede telefonicky na čísle 731 513 337 nebo 778 546 950 od 7,30 do 13.30, nebo si obědy zákonný zástupce odhlásí sám na stránkách www.strava.cz nejpozději do 13.30.  Na pozdější  odhlášky již  nelze reagovat . V jídelně jsou od této hodiny připravovány potraviny na počet přihlášených strávníků příštího dne. Připravenou stravu v den odhlášky je možné odebrat do jídlonosiče na zařízení ZŠ. Pokud nebudou obědy na následující dny nemoci a jiné nepřítomnosti v zařízení odhlášeny, má povinnost školní jídelna v tyto dny účtovat plnou hodnotu obědu ( včetně mzdových,věcných nákladů a DPH tj. 78,-- Kč u žáků 1 - 4 tříd,  80,-- Kč u žáků 5 - 9  tříd).

6/ Cena obědů  v ZŠ  je za oběd 1. - 4.ročník  36,--Kč, oběd 5. - 9.ročník  38,--Kč ( hradí rodič ).

7/ Obědy v ZŠ se odhlašují a přihlašují přes internetové objednávání www.strava.cz případně přes mobilní aplikaci Strava.
Návod pro internetové objednávání:
www.strava.cz  - číslo jídelny 3587 nebo
www.zsludgerovice.cz - školní jídelna - objednávání stravy - přihlášení uživatele(příjmení a jméno bez diakritiky malým písmem ( příkl. kocijana)) + heslo(variabilní symbol)
Prosíme, vyplňte svůj e-mail pro možnost zasílání zpráv a komunikaci.

Internetové objednávání Vám přináší jednoduché a přehledné objednávání stravy pro Vaše dítě. Sledování plateb za stravu včetně měsíčního vyúčtování.

Těšíme se na spolupráci s Vámi a v případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Zdeňka Václavíková
vedoucí školní jídelny